روغن بهران

فعالیت‌های این شرکت در سال ۱۳۴۱ تحت امتیاز وتکنولوژی شرکتEXXON آمریکا وبا نام تجاریESSO  آغاز گردید.

با تاسیس واحد مخلوط کنی (Blending) در سال ۱۳۴۳، به تولید روغن هایESSOدر داخل ایران پرداخت واز سال ۱۳۴۵ با نام شرکت تولید وتصفیه روغن به کار خود ادامه داد.

پالایشگاه شرکت در سال ۱۳۴۷ تأسیس و با ظرفیت تولید ۳۰ هزار تن روغن در سال راه اندازی گردید و از سال ۱۳۶۳، با نام جدید شرکت پالایش روغن تهران فعالیت‌های تولیدی خود را با روندی رو به توسعه، استمرار بخشید چنان که در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه شرکت، بالغ بر ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات است.

از سال ۱۳۷۰ نام شرکت، به شرکت نفت بهران تغییر یافت. در ادامه فعالیت های تحقیقاتی، کارکنان این مجموعه موفق به تولید ضدیخ در سال ۱۳۷۱ و تولید موم (Paraffin wax) مرغوب به روش تعریق (Sweating) برای اولین بار در ایران در سال ۱۳۷۲ ونیز تولید حلال فورفورال در شوشتر در سال ۱۳۸۵ گردیدند.

بهره برداری از کارخانه–پالایشگاه شرکت نفت بهران تحت مجوز شماره ۱۵۲۲۶ مورخه ۲۰/۳/۱۳۴۷ صادره از وزارت صنایع و معادن باتولید ۳۰ هزار تن روغن در سال آغاز گردید و در سال ۱۳۶۸ تحت مجوز شماره ۳۸۰۳۳۶ مورخ ۰۹/۱۱/۱۳۶۸ وزارت صنایع ظرفیت تولید آن به ۱۵۰ هزارتن روغن، ۳ هزار تن پارافین و ۱۵۰۰ تن ضدیخ رسید. همچنین بر اساس اصلاحیه شماره ۳۷۶۰۰ مورخ ۱۳/۱۱/۱۳۹۲ وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظرفیت تولید انواع روغن موتور و روانکارهای صنعتی به  ۳۳۰  هزارتن در سال، ظرفیت تولید پارافین کم روغن به  ۲۵  هزارتن در سال و مجوز ضد یخ  به ۲۷ هزارتن در سال افزایش یافت و همچنین محصولات جانبی تولیدی شرکت شامل؛ فورفورال اکسترکت با ظرفیت ۱۲۴هزار تن، اسلاک وکس با ظرفیت ۴/۲۳ هزار تن و فوتس اویل با ظرفیت ۱۲هزار تن در سال به پروانه بهره برداری اضافه گردید.

شرکت نفت بهران بیش از ۵۳% سهم بازار روانکار های خودرو و بیش از یک سوم سهم بازار روغن‌های صنعتی را در اختیار دارد و  همچنین شرکت در سال ۱۳۹۲ به عنوان صادر کننده نمونه استان تهران از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت معرفی گردیده است.

خط مشی این شرکت بر پایه کیفیت محصول به منظور ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان، پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و تبعیت از قوانین و مقررات ایمنی و بهداشت شغلی استوار است و بر این اساس تا کنون موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی ذیل شده است:

  1.  ۹۰۰۱ISO (کیفیت)
  2. ۱۶۹۴۹TS (کیفیت خودروسازان)
  3. ۱۴۰۰۱ISO (زیست محیطی)
  4. ۱۸۰۰۱ISO (ایمنی و بهداشت حرفه ای)
  5. ۱۷۰۲۵IEC (آزمایشگاه)

 

مهم ترین محصولات شرکت نفت بهران عبارتند از :

روغن هیدرولیک بهران ۶۸

روغن توربو دیزل بهران

روغن بهران بردبار ۳۲۰

مطالب مشابه

چرا روغن موتور باید تعویض شود؟

چرا روغن موتور باید تعویض شود؟ روغن موتور نتیجه ترکیب...

سلامت انسان، محیط زیست و نقش روغن موتور

سلامت انسان، محیط زیست و نقش روغن موتور همیشه و...

درباره ضدیخ بیشتر بدانیم!

درباره ضدیخ بیشتر بدانیم! با فرا رسیدن فصول سرد سال،...